Збір інформації про підприємства

Нині українське суспільство перебуває на перехідному етапі від постіндустріального до інформативного. Це означає, що у суспільстві інформація (включаючи її достовірність і своєчасність) грає першорядну роль. Своєчасний збір інформації про підприємства, з якими Ви збираєтеся співпрацювати або мати якісь інші фінансові відносини, може уберегти Вас від великих фінансових втрат.

Відомі випадки, коли фіктивна фірма пропонує купити неіснуючий товар або за значно завищеною вартістю або просто прострочений або бракований товар. Підприємству набагато зручніше не виробляти товар, а створювати ілюзію того, що Ви можете заволодіти цим товаром.

Якби хтось на початку дев’яностих надав громадськості інформацію по ТОВ «МММ» до того, як люди кинулися вкладати гроші в цей мильний міхур, а це далеко не єдиний випадок шахрайства подібного роду. На жаль, збір інформації про підприємства не був тоді можливим через відсутність приватних детективних агентств.

Хоча, з початку дев’яностих багато що змінилося, шахрайство все ще залишається актуальною проблемою. Підприємство пропонує якийсь товар, послугу або доходи від вкладень, збирає достатню кількість грошей і зникає. Потім з’являється у іншому місті чи країні з іншою назвою повторює свої дії і знову пропадає. Були поширені у дев’яностих та випадки з банками-банкрутами та згорілими заощадженнями громадян.
Збір інформації про підприємства є дуже актуальним зараз, коли з появою мережі Інтернет організувати фіктивне підприємство з метою шахрайства стало ще простіше. Напевно, Вам на пошту надходять листи з рекламою різної продукції та послуг. Лише невеликий відсоток цих повідомлень є рекламою дійсно наданих продуктів, сервісів – здебільшого ці фірми – лише набір символів і комп’ютерної графіки, розміщеної в мережі Інтернет якимсь шахраєм.

Ви можете зіткнутися також із повідомленням, що Ви виграли національну ірландську лотерею. Мовляв, комп’ютер шляхом жеребкування вибрав Вашу електронну адресу, і якщо Ви зараз читаєте це повідомлення, значить Ви – переможець. Все, що від Вас вимагається – вислати невелику суму туди, як якусь компенсацію або податок.

Якщо Ви є фриленсером, то можливість зіткнутися з шахраями просто величезна. Припустимо, Ви розміщуєте резюме на якомусь сайті з працевлаштування, аферист натрапляє на Вашу анкетуі негайно посилає листа, в якому виявляє бажання співпрацювати з Вами. Відомі випадки, коли люди працювали по пів року на неіснуючу компанію, а плодами їхньої праці без жодної винагороди користувалася злочинна особистість.

З тією ж проблемою можна зіткнутися і за межами Інтернету. Приватні контори, хай навіть не фіктивні, а цілком реальні, часто йдуть на шахрайство. Поширеною практикою є така: організація (супермаркет чи клуб) наймає робітника (вантажника, бармена) з умовою, що він має пройти випробувальний термін. А після закінчення випробувального терміну, який може бути значно затягнутий, повідомляти, що працівник їм не підходить. Потім наймають на випробувальний термін наступного, і ситуація повторюється.

Збір інформації про підприємства може захистити Вас від загрози бути обдуреним та обкраденим. Також дана послуга, яку надає приватне детективне агентство «Стріла», розташоване в Києві, дозволить вкладнику переконатися, що його інвестиції не згорять разом із якимось невдалим підприємством, що воно цілком кредитоспроможне і не розчиниться в повітрі, придбавши кредит. Отже, крім виявлення підприємств-шахраїв, збір інформації про підприємства допоможе виявити кредитоспроможність підприємства, дізнатися про попередні партнери, угоди, успішність цих угод для обох сторін.