Криміналістична фотографія та відео, аудіо запис, використання їх у роботі приватних детективів.

Наше детективне агентство проводить на замовлення фото та відео, аудіо запис, у своїй роботі ми використовуємо професійну техніку та методи судової фотографії, розглянемо їх у цій статті.

Фотографія як із методів фіксації широко і органічно сприйнята криміналістикою і творчо пристосована до своєрідним умовам дослідження речових доказів. Перші серйозні успіхи у розвитку загальної фотографії, що ознаменували перехід від періоду дослідів до періоду, в якому остаточно склалися основні принципи та технічні прийоми фотографії, збіглися з першими спробами використання її в криміналістиці. Кінець XIX і початок XX століть були однаково переломними і для фотографії, що перетворилася на технічно оснащену та науково обґрунтовану галузь практичних знань, і для криміналістики, що сформувалася на самостійну науку.

Базуючись на сучасних досягненнях загальної фотографії, технічних можливостях її засобів та методів, а також виходячи із завдань, що стоять перед криміналістикою, вчені-криміналісти та практики розробляють спеціальні методи та прийоми для успішного використання цих досягнень у боротьбі зі злочинністю.

Таке широке використання в криміналістиці фотографія отримала завдяки таким якостям, як об’єктивність, висока інформаційна ємність.

«Надзвичайно важливою особливістю фото- та аудіо та відео документів як джерел та носіїв інформації є їхня здатність на невеликому форматі носія акумулювати великі за обсягом інформаційні повідомлення».

Матеріальні ознаки злочинів фіксуються у протоколі відповідної слідчої дії за допомогою замальовок, складання схем та креслень. Однак ці способи фіксації мають суб’єктивний характер, вони нерозривно пов’язані з особистістю слідчого, його професійними та іншими навичками (здатністю до спостереження, увагою, пам’яттю тощо). Замальовки, плани, схеми і креслення дають можливість абстрактно уявити розташування і взаєморозташування досліджуваних об’єктів загалом, чи його окремих елементів, не даючи у своїй можливості будувати висновки про дрібних, але іноді дуже важливих і суттєвих елементах досліджуваних об’єктів.

Фотознімки, виготовлені з дотриманням певних правил, успішно використовуються з метою ідентифікації, чого не можна сказати про плани, креслення, схеми, малюнки.

Фотозйомка не впливає на збереження та стан об’єкта, що знімається, і тому застосовується раніше інших способів фіксації.

З фотографією як способом отримання збражіння пов’язані такі важливі для слідства ознаки як:

  • наочність;
  • порівняльна точність;
  • універсальність відображення;
  • велика чутливість;
  • висока роздільна здатність;
  • оперативність.

Специфічні риси об’єктів, цілей зйомки, прийомів фотографування визначають фотографію в криміналістиці як самостійну дисципліну, яку називають судовою фотографією.

Судову фотографію ділять на:

  • судово-оперативну (зображувальну);
  • судово-дослідницьку (дослідницьку).

У літературі зустрічаються різні точки зору з цього приводу, але розподіл судової фотографії на знімну та дослідницьку об’єктивно відображає зміст різних видів зйомки. В одних випадках за допомогою фотографії відображають об’єкти зовнішнього світу (обстановку місця події, умови проведення слідчого експерименту, зовнішній вигляд речового доказу та ін.), в інших – вивчають об’єкти (фотографування з використанням світлофільтрів, застосування спеціальних видів освітлення, фотографування у невидимих ​​променях та і т.д.). В обох випадках зйомка проводиться слідчими та експертами.

Зображувальна фотографія – система видів та методів фотозйомки, внаслідок застосування якої об’єкти зовнішнього світу відтворюються на світлочутливому шарі такими, якими вони спостерігаються (у межах технічних можливостей кожного з видів сучасної фотографії) . Метою знімної фотографії є ​​отримання найбільш точної копії об’єкта, що фотографується.

Дослідна фотографія – система методів фотозйомки, використання якої дає можливість відтворити об’єкти зовнішнього світу на світлочутливому шарі у зміненому, порівняно зі звичайним, вигляді. Метою дослідницької фотографії є ​​виявлення невідомих раніше ознак об’єкта.

Фотографічне зйомка та дослідження може проводитися на чорно-білих та кольорових світлочутливих матеріалах, причому в обох випадках об’єкт зйомки може бути отриманий як на одиночних статичних знімках, так і у вигляді динамічного зображення – кінострічки.

Об’єктами фотографічного дослідження є нині майже лише речові докази. Сукупність методів, прийомів та засобів дослідження застосовується в основному в практиці судових експертиз, проте існують деякі методи дослідницької фотогр.афії, які слідчий сам або за допомогою фахівця може використовувати у процесі розслідування злочину.

Розглянемо детально дослідницьку фотографію за методами та способами (прийомами) судово-фотографічної зйомки.

1.      Метод зміни контрастів:

  • фізико-хімічна зміна контрастів;
  • зміна контрастів кольорів;
  • зміна контрастів яскравості.

2.      Мікроскопічний метод (мікрофотографія).

3.      Метод фотографічного поєднання.

4.      Метод зйомки в невидимих ​​променях спектра:

  • зйомка в променях радіоактивних речовин;
  • зйомка в рентгенівських променях;
  • зйомка в ультрафіолетових променях;
  • зйомка в інфрачервоних променях.